B-Corp

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • E-posta gönder

Hakkımızda

B-Corp


İNSAN VE ÇEVRE İÇİN SORUMLULUK BAŞVURULARIMIZ İÇİN ULUSLARARASI SERTİFİKASYON

Kasım 2016'da Davines Group ve iki markası - Davines ve [comfort zone] - B Corporation® oldu. Bunun anlamı ne? İşi iyi bir güç olarak kullanan küresel bir küresel ağın parçası olmak anlamına geliyor. Bu sertifika, yüksek çevresel ve sosyal performans standartlarını göstermektedir. Yokuş yukarı bir yol, günden güne geliştirmek istediğimiz önemli bir sonuç. 

B Corp ™ ne demektir? İşi iyi bir güç olarak kullanan küresel bir küresel ağın parçası olmak anlamına geliyor.

Davines Group, hem insanlara hem de çevreye olumlu etki eden bir iş amacı ile doğmuştur. Yıllar boyunca bu hedefi Etik Grafiğimiz  ve Sürdürülebilirlik Raporumuz gibi farklı projelerle gerçekleştirdik. Bugün, uluslararası sertifikasyon taahhüdümüzü duyurmaktan gurur duyuyoruz! Kasım 2016'da Davines Group ve 2 markası - Davines ve Konfor Bölgesi - B Corporation® oldu. Genel sosyal ve çevresel performans, şeffaflık ve hesap verebilirliğin en yüksek standartlarını karşılayan yeni bir şirket türü. Bu nedenle, iş dünyasındaki başarısını yeniden tanımlamak için 130'u aşkın sektörden ve 50'si bir birleştirici hedefe sahip olan 2000'den fazla Yeminli B Şirketi'nin bir grubunun parçası haline geldik. B Corp ™ adil ticaret gibi bir sertifikadır, ancak tüm şirket için. Sertifikalı olmak için, "önemli olanı” ölçen kar amacı gütmeyen B Lab®'ın gerekliliklerini yerine getirmek zorunda kaldık. Bu da şirketin beş alanla ilgili performansını ifade ediyordu: işçiler, yönetim, topluluk, müşteriler ve çevre. Değerlendirmemiz birkaç alanda mükemmeldi, bunlar:

Çevresel ve sosyal etkilerine dayanarak ürün yaşam döngüsünün (SLCA) analizi.

Ürünlerimizin ambalajlanması için daha düşük bir çevresel etki seçeneği ve daha sorumlu bir ürün tasarımı yoluyla azaltılması.

Atıklarımızın azaltılması ve geri dönüşüme tahsis edilen yüzdesinde artış.

Tüm tedarikçilerin sertifikasyon yoluna dahil olması.Şirket çalışanlarının refahına dikkat etmek gerekmektedir.

+90 (216) 504 96 10